تربیت بدنی و علوم ورزشی
مقالات تربیت بدنی و علوم ورزشی

رشته‌های ورزشی روی هم رفته به دسته‌های زیر بخش می‌گردند:

ورزش های حرکتی

· پرش · دو · پرتاب نیزه · صحرانوردی

ورزش با حیوانات

· گاوبازی · شتردوانی · کبوتربازی · ورزش با چهارپایان . اسبدوانی . چوگان . اسبدوانی با مانع . یورتمه دوانی . بزکشی · ورزش با سگ (سیاهه ورزش‌· های با سگ(

ورزش‌های رزمی

· آیکیدو · باگوآ · بوکس · كيك بوكسينگ · جوجیتسو · جودو · آیکی - جوجیتسو · کاپوئیرا · کاراته · هاپکیدو · یایدو · تانگ ‌· سو دو · تای ‌· چی ‌· چوان · تکواندو · سامبو · سومو · شمشیربازی · کبدی · کشتی آزاد · کشتی فرنگی · کشتی آلیش · كندو · موآی تای · ناگینتادوادامه مطلب...
تاریخ: چهار شنبه 24 ارديبهشت 1393برچسب:,
ارسال توسط Vahid Riyahi & Vahideh Riyahi

آموزش در ورزش

آدمی در مراحل تمدن به درجات عالی رسیده و اندیشه و فکر او بسیار تابناک شده و حاصل کار و اندیشه و هوشمندی انسان یعنی علوم و معارف بشری نیز روز به روز وسعت یافته است . هر یک از دانش ها و فروغ معرفت های انسانی در قرن بیستم به صورت دریای پهناور درآمده است به طوری که در هر یک از رشته های علوم باید سال ها وقت صرف کرد تا در آن تخصصی یافت یا در آن تخصص یابد و به مقامی شامخ برسد ، نه تنها ناگزیر است از برگزاری مسابقه آن علم یا فن در جهان آگاه گردد و از بزرگان آن رشته تاسی جوید و پیش برود ، بلکه همین فرد باید علاقه مند به این رشته هم باشد و همین موارد لزوم داشتن اطلاعات کلی و یا معلومات عمومی را ایجاب می کند .

امروز هیچ کس حتی کسانی که فقط ورزش را بخاطر ورزش نه بخاطر اهداف قهرمانی در رقابت های رسمی انجام می دهند . نمی توانند منکر ارزش روش های علمی در بالا بردن سطح تکنیک ، تاکتیک و بطور کلی کیفیت تیم ها در هر نوع ورزشی باشند . در این ورزش ، اجرای صحیح مهارت ها وابسته به رعایت اصول و قوانین علمی متکی بر اصول مکانیکی و بیو مکانیکی است . دقت و سرعت نیز از عواملی هستند که در این رشته نقش مهمی ایفا می کنند . وقتی رقابت ها در سطح حتی صدم ثانیه ها کشیده می شود صرف نظر از تلاش شخصی ورزش کار در پیروزی بطور دقیق ارزش تمرینات و نحوه ی استفاده حداکثر از قدرت و توان ورزش کار در تمرینات توسط یک مربی آگاه و با استفاده از روش های علمی و سایر خصوصیاتی که یک مربی موفق باید داشته باشد از جمله اصول علمی تربیت بدنی ، برنامه ریزی صحیح تمرینات به نحوی که ورزشکار در روز مسابقه در حداکثر کیفیت بدنی و توان مسابقه باشد به طور کامل روشن و غیر قابل انکار باشد .

به همین منظور بر کلیه ورزش کاران ، به خصوص مربیان و معلمان ورزشی به طور کامل ضروری است . با افزودن به اطلاعات و معلومات خود ، این علایق را در راهی صحیح و منطقی هدایت کنند . باید سعی شود مهارت ها و قابلیت های دانش آموزان تکامل یابد و در هنگام بازی ، یا شرکت در کلاس های توجیهی در رده های مختلف ، اشکالات آنان کشف و برای رفع آنها راه حل مناسب پیش بینی شود . در ضمن تشخیص داده شود که در چه مواردی ضروری است تا شکل های تمرینی و آموزشی مهارت ها بر مبنای آنها ساخته شود.
تاریخ: چهار شنبه 24 ارديبهشت 1393برچسب:,
ارسال توسط Vahid Riyahi & Vahideh Riyahi
آخرین مطالب

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 258
بازدید دیروز : 214
بازدید هفته : 258
بازدید ماه : 6739
بازدید کل : 29998
تعداد مطالب : 211
تعداد نظرات : 16
تعداد آنلاین : 1